Ünlü kadın poker oyuncusu kara scott hakkında merak ettiğiniz her şey yazımızda.

Poker Oyuncusu Kara Scott ile Söyleşi

Muay Thai’nin uygulayıcısı olan Kara Scott profesyonel bir poker oyuncusu ve bu röportajın yapıldığı sırada, 2013 Dünya Poker Turu (WPT) için İtalya’nın Venedik kentindeki Casinò Venezia’da takılıyordu. Poker dünyasına ilk baskısı, bir TV şovu konseriyle başladı, ancak Kara’nın oyuna olan aşkı kısa sürede masada yer aldı. O zamandan beri, tüm dünyada seyahat etti, Kanada, İngiltere, İtalya, Avustralya ve daha birçok ülkede poker oynuyor. Halen Mike Sexton, Marvin Rettenmaier ve Felipe Ramos gibi büyük takımlarla birlikte Team PartyPoker üyesidir.

Club 808 sitesi tarafından yapılan bu şöyleşiyi sizlere aktarmak istedik. Özellik bayan oyuncular için Kara Scott iyi bir örnek olabileceğini düşündük. Şimdi şöyleşiden önemli noktalara bir bakalım ;

  • Pokere Nasıl Başladın ?

Altı ya da yedi yıldır poker oynuyorum ve bu benim için çok garip, dolambaçlı bir yöntem. Hikayeme Kanada’da başlıyorum – Kanadalıyım – ve dövüş sanatlarında çalıştım. Ben dövüş sanatçısıydım. Ben muay thai eğitimi aldım. Ve İngiltere’de yaşadığımda, bir antrenman yapıyordum ve antrenörüm, “Ah, bir TV şovu yapan bir arkadaşım var ve o, dövüş sanatları hakkında bir sunucu arıyor” Dedi. Böylece bunun için gittim. Sonra bir poker kanalı işimin bir kısmını gördü ve benden onlar için çalışmamı istedi. Poker Night Live adlı çevrimiçi poker turnuvalarına bakan bir şovu düzenliyordum.Ve her bir eldeki çevrimiçi turnuvaları izlerdik ve eller hakkında konuşan profesyonelleri dinlerdim ve aynen böyle oynamayı öğrendim. Sonra oradan biraz devam ettim. Gösteriden gösteriye taşındım. Çok şanslıydım. Ve şimdi PartyPoker’in sponsoru olduğum bir profesyonelim ve tüm TV şovlarını yapıyorum. World Series of Poker’in yanı sıra ESPN de yapıyorum. 

  • Sadece bilgisayardan profesyonel olarak oynamaya nasıl geçtiniz ? Bu bir profesyonel olmak ve bundan geçimini sağlamak için büyük bir sıçrama.

Ben her zaman kesinlikle profesyonel bir poker oyuncusu olmadığımı söylerim çünkü asıl işim televizyonda. Büyükelçi olduğum için çok şanslıyım ve dışarı çıkıp turnuvalar oynuyorum. Ama bence yeterince poker oynuyorsanız – ve ben her zaman oyunları seven, bir şeyleri oynamayı seven, rekabeti seven bir kişiyim – siz onu seçersiniz ve kanınıza karışır ve oynarsınız.

Sadece soru soramazsınız, orada başkalarının oyununu izlerken sadece orada olamazsınız. Bu yüzden ben de İngiltere’de birkaç turnuva oynamaya başladım, ve burada birkaç şanslı  oyunlar çıkardım.

  • Peki en sevdiğiniz yerler nerede, ne zaman oynarsınız ?

Onlardan birinin şu anda bulunduğum yer olan İtalya’da Venedik olduğunu söyleyebilirim. Bu şehri her zaman sevdim ve bu kumarhane dünyanın en eski kumarhanelerinden biri. Şu anda Casinò di Venezia’dayım. En üst kattayımve her şey inanılmaz derecede muhteşem. Burada oynamakla ilgili bir şeyler var, bu size James Bond gibi hissettiriyor.

  • Başka sevdiğin oyunlar var mı ?

Canasta ve her çeşit kart oyununu oynayarak büyüdüm, yani gerçekten sevdiğim şeyler. Birazda tavla oynadım.

 

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir